Zámeček Klokočov
Zámeček Klokočov s.r.o., Klokočov 87, 583 01 Chotěboř, telefon: +420 608 610 650, e-mail: info@zamecek-klokocov.cz
Otevřít menu
Zámeček Klokočov

Výlety

Romantická krajina okolo Klokočova je balzámem na duši. Panenská příroda, plná průzračných říček, krásných rybníků a lesů, učiní z vaší dovolené těžko zapomenutelný ráj. Železné hory jsou od roku 1991 chráněnou krajinnou oblastí.

výlety Klokočov

Vydejte se po stopách 7 evropsky významných lokalit Natura 2000 (s vzácnými druhy rostlin a živočichů). V létě vás zláká nedaleká Sečská přehrada, zima okouzlí běžkařskými stopami či sjezdovkou v Trhové Kamenici.

Na toulkách čarokrásnou přírodou vás povede řada vlastivědných stezek, turistických a cyklistických tras. V Železných horách, jedné z nejčistších oblastí v ČR, můžete zkusit obejmout celkem 16 památných stromů – nejstarší z nich je tisíciletá lípa v Klokočově.

výlety v okolí Klokočova
výlety Seč

Zavítat můžete k vodní nádrži Seč, zříceninám hradů Oheb, Lichnice, zámku Žleby, zámku Slatiňany, na Kočičí hrádek, do keltského opidia v Nasavrkách,  nebo na koňský ranč ve Vápeném podole. Udělejte si výlet údolím řeky Doubravky z Bílku do Chotěboře. Lze vyrazit údolím Chrudimky nebo k Lovětínské rokli. Náš resort je na hranici Kraje Vysočina a Pardubického kraje proto můžete využít krásy obou krajů a nemusíte jezdit nikam daleko. Jeden den Vysočina, druhý den Pardubický.

Hustá síť značených cyklostezek vás po Železných horách dovede prakticky kamkoli. Mírně kopcovité terény jsou ideální pro horská či treková kola.

výlety v okolí Klokočova
výlety Klokočov

Pokud vás pěší vycházka unavila a na kole jezdit nechcete, je čas na výlet autem. Za krátkou dobu se tak dostanete do všech větších měst v okolí – Chrudimi na severu, Chotěboře na jihu, Hlinska na východě nebo Čáslavi na západě.

svatby na zámku Klokočov mapa